Zrzucasz kilogramy? Pomoże Ci trening EMS!

Wiele osób boryka się obecnie z problemem nadwagi i otyłości. W takiej sytuacji duże znaczenie ma odpowiednio skomponowana dieta, ale nie można zapominać również o tym, że istotny jest ruch. Aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, warto pomyśleć o nowoczesnych treningach EMS. Razem z nimi dążenie do wymarzonej wagi i sylwetki staje się prostsze!

Czym jest elektrostymulacja mięśniowa – EMS?

EMS – Electrical Muscle Stimulation – jest rodzajem procesu polegającego na stymulacji mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Jest to bezinwazyjna i jednocześnie wysoce efektywna metoda poprawy ich pracy, która wspiera również krążenie krwi oraz metabolizm.

Elektrostymulacja mięśniowa odbywa się z wykorzystaniem urządzeń EMS. Mają one różne formy, na przykład sprzętu wyposażonego w wyświetlacz albo małych sprzętów porównywanych wielkością do telefonów komórkowych. Urządzenia te oferują różne rodzaje treningów oraz wyposażone są w przewody i elektrody, które umieszcza się na ciele.

Podczas korzystania z urządzeń do EMS generują one impulsy elektryczne i przekazują je za pomocą elektrod do tkanki mięśniowej, co poprawia efektywność jej pracy.

Kiedy stosuje się elektrostymulację mięśniową?

Początkowo elektrostymulacja mięśni używana była głównie w rehabilitacji. Teraz oprócz niej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również treningi EMS, które polegają na połączeniu jej razem z ćwiczeniami fizycznymi całego ciała i jego poszczególnych partii.

Treningi EMS ze względu na wykorzystanie impulsów elektrycznych dostarczanych do tkanki mięśniowej pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, dlatego też nawet proste i podstawowe ćwiczenia umożliwiają uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Jeden trening EMS trwający około 20 minut jest wtedy porównywalny z prowadzeniem ćwiczeń nawet przez około 2 godziny!

Dla kogo przeznaczone są treningi EMS?

Są to treningi uniwersalne i można korzystać z nich w różnych przypadkach. Także są one bardzo dobrym wyborem dla osób mających problemy z nadwagą i otyłością, które chciałyby zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta redukcyjna połączona z treningiem EMS może wtedy pozwolić na uzyskanie bardzo dobrych efektów – dochodzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej oraz do wymodelowania sylwetki tak, aby wyglądała ona atrakcyjnie.

Jednocześnie warto wskazać, że treningi Electrical Muscle Stimulation nie wymagają posiadania specjalnej kondycji. Ćwiczenia są wtedy bardzo proste, niewymagające, dlatego dobrze nadają się również dla osób, które dawno nie ćwiczyły, mają trudności z ruchem. Dodatkowo nie stanowią one obciążenia dla stawów.

Gdzie zapisać się na trening EMS?

Treningi EMS są aktualnie dostępne w wielu miastach w Polsce. Można między innymi skorzystać z nich w Warszawie, gdzie organizowane są one w punktach InTime – https://www.intime.pl/trening-ems-warszawa/.

Aby skorzystać z treningu EMS, należy wcześniej zapisać się na wybraną przez siebie godzinę. Można zrobić to również przez internet.

Ile kosztują treningi elektrostymulacji mięśniowej?

Skorzystanie z treningów EMS jest związane z wyższym kosztem niż w przypadku zwykłych treningów na siłowni czy w klubie fitness.

Najczęściej jeden trening tego typu będzie wymagał opłaty na poziomie od 150 do 200 złotych. Zaleca się zwykle 1-2 treningi w tygodniu, co oznacza koszty tygodniowe na poziomie 300-400 złotych. Można jednak wykupić pakiety obejmujące określoną liczbę treningów, dzięki czemu jeden z nich może być jeszcze tańszy.

Dokładne informacje dotyczące kosztów treningów EMS można znaleźć na stronach internetowych klubów.