Masz coś do druku? Złóż zamówienie internetowo!

Druki można zamawiać nie tylko w stacjonarnych firmach poligraficznych. Teraz taka usługa jest świadczona także przez internet. Dlaczego warto korzystać z drukarni internetowych? Zobacz ich ofertę, korzyści współpracy oraz sposób zamówienia druków!

Jak działają drukarnie internetowe?

Drukarnie internetowe czy drukarnie online to firmy poligraficzne, które przyjmują swoje zamówienia od klientów za pośrednictwem internetu, a następnie dostarczają do nich gotowe druki.

Obecnie takich drukarni jest coraz więcej, na przykład usługi w tym zakresie oferuje drukarnia drukcyfrowy.krakow.pl z Krakowa, która przyjmuje zamówienia od klientów z całego kraju.

Zamówienie druków w drukarni online jest bardzo podobne do zakupów w sklepie internetowym. Trzeba złożyć swoje zlecenie, przekazać projekt do wykonania, a potem opłacić usługę. Drukarnia zabiera się następnie do pracy i we wskazanym czasie przekazuje gotowe druki do klienta, na przykład przez kuriera.

Jakie druki można zamówić online?

Właściwie wszystkie, dlatego też w drukarniach internetowych można zlecić przygotowanie każdego typu materiału poligraficznego używanego obecnie przez firmy.

Najczęściej do druku online przekazywane są:

  • wizytówki
  • ulotki
  • plakaty
  • kalendarze reklamowe
  • papiery firmowe
  • notesy
  • teczki
  • naklejki
  • opakowania
  • torebki

Oczywiście, jest to przykładowy zakres druków, ponieważ w drukarniach online można zamówić też inne ich rodzaje.

Warto wskazać też, że drukarnie online specjalizują się w prowadzeniu druków różnymi technikami. Można zamówić w nich zarówno druki wykonane technologią cyfrową, jak i offsetową. Cyfrowe wydruki można wykonać w niskich cenach już od jednego egzemplarza, natomiast offsetowe pozwalają na zredukowanie kosztów przy większych zamówieniach.

Dodatkowo w drukarniach online można zlecać przygotowanie wydruków uszlachetnionych. Oznacza to, że mogą być one uzupełnione o różne dekoracyjne powłoki jak lakier, satyna, mat, a także mogą być złocone, srebrzone, tłoczone.

Jak złożyć zamówienie na druki online?

Zlecenie przygotowania druków online nie jest obecnie skomplikowane, dlatego też jest to propozycja dla każdego – wskazuje pracownik z drukarni drukcyfrowy.krakow.pl.

Przede wszystkim przed złożeniem swojego zamówienia na druki przez internet trzeba będzie przygotować projekt graficzny do realizacji. Tutaj pomocne będą dostępne na stronach drukarni instrukcje i makiety, dzięki który przygotować można odpowiedni rodzaj projektu, by został on zrealizowany prawidłowo.

Trzeba będzie również uwzględnić kwestie związane z rodzajem papierów lub innych materiałów, na których ma być wykonany druk. Mogą mieć one różną jakość, grubość, co przekłada się na wygląd i trwałość gotowych wydruków.

Należy też określić dodatkowe parametry druków, na przykład rodzaj zastosowanego uszlachetnienia, gdy zależy nam na tym, aby druki miały estetyczny wygląd.

Trzeba również zastanowić się nad nadkładem, czyli wybrać odpowiednią liczbę wydruków, a także określić czas realizacji zamówienia. Gdy druki potrzebne są na już, w takim przypadku można wybrać ekspresową realizację.