Zalety kupowania książek w księgarniach internetowych- jak upolować promocje?

Nie jest tajemnicą, że czytanie książek rozwija. Należy czytać dziecku od najmłodszych lat. Korzystnie to wpływa zarówno na wspólne relacje, buduje więzi. Czytanie ma wiele zalet. Nowe książki są jednak drogie. Gdzie je kupować, aby nie przepłacać?

Bardzo przyjemnie jest udać się do księgarni. To miejsce uwielbiane przez miłośników książek. Każdy czytelnik lubi przebywać w takich miejscach, poczuć ten zapach, zachwycić się liczbą tytułów. Niestety wielką przeszkodą dla niektórych okazują się wysokie ceny.

 

Jak upolować promocje w stacjonarnej księgarni?

Warto śledzić stronę internetową danej księgarni i czekać na promocje. Te pojawiają się regularnie. Często z okazji jakichś świąt. Np. promocje walentynkowe, wielkanocne, z okazji dnia dziecka itd. W takie dni często przeceniane są niektóre tytuły, czasami nawet cały asortyment. Innym sposobem na rabat jest założenie karty stałego klienta. Wówczas zakupy przyznawany jest pewien rabat. Najczęściej, to jest tak, że rabat przypisany jest na stałe (z reguły nieduży np. 3-5%) albo przyznawany jest jednorazowo po zrobieniu określonej liczby zakupów. Np. po 10 zakupach otrzymuje się jednorazowy rabat w wysokości 10%.

Nadal, jednak ceny książek mogą okazać się za wysokie. Księgarnie stacjonarne mają wysokie koszty utrzymania. Muszą opłacić lokal, pracowników itd. To wszystko wiąże się z wysokimi opłatami.

Dlatego też powstaje wiele księgarni internetowych. Mogą one zminimalizować koszty, przez co ceny książek również mogą być niższe.

 

Od czego zależy cena sprzedawanej książki?

Duże znaczenie ma to w jakiej cenie hurtowej udało się księgarni nabyć dany tytuł. Często jest to nawet -40% od ceny okładkowej. To jak duży rabat wynegocjuje księgarnia wpłynie na cenę sprzedawanej później książki. Mając duży rabat księgarnia internetowa może pozwolić sobie na sprzedaż w cenach niższych, niż okładkowe, przez co przyciąga tym klientów. Warto więc zapoznać się z ofertą księgarni internetowych. Ceny z reguły są niższe, niż w tradycyjnych księgarniach, a dodatkowo są wprowadzane kolejne promocje, dzięki którym można nabyć wymarzone tytuły w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak zdobyć rabat w księgarniach internetowych?

Zakupy w księgarni internetowej mogą być przyjemne. Można usiąść w wygodnie w fotelu, z kubkiem herbaty w ręku i przeglądać bogate oferty książek. Śledząc profile księgarni w mediach społecznościowych można dodatkowo upolować spore rabaty. Ogłaszane są konkursy, losowania książek itd. Zdarza się, że dana księgarnia nawiązuje współpracę z influencerami i takie osoby na swoich profilach podają kody rabatowe dla obserwatorów. Warto więc przeglądać profile osób polecających i recenzujących książki, bo co pewien czas i tam może pojawić się jakiś rabat do księgarni internetowej.

Kolejną metodą na zdobycie rabatu jest pisanie recenzji. Niektóre księgarnie nagradzają najlepsze recenzje nagrodami książkowymi, rabatami bądź bonami do wykorzystania w danym sklepie.

Niemal każda księgarnia internetowa ma na swojej stronie dział wyprzedażowy. Można tam upolować prawdziwe perełki czytelnicze za niewielką kwotę. Taniej można czasami kupić książki drugiego gatunku, czyli takie, które mają pewne defekty, nie przeszkadzają jednak w czytaniu. Mogą to być załamania grzbietu, zagięcia stron itp.

Czasami dodatkowo dany sklep internetowy ma opcję odbioru osobistego, co jest dodatkowym atutem, ponieważ nie trzeba wtedy płacić kosztów wysyłki.

Ta sama książka w różnych księgarniach może mieć diametralnie różną cenę. Warto więc porównywać oferty na różnych stronach.