Powiększanie piersi – co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zabieg?

Zabiegi powiększania piersi pozwalają na nadanie im pożądanego kształtu i wielkości. Przed zdecydowaniem się na taką procedurę, warto jednak zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. O czym trzeba pamiętać?

Na czym polega powiększanie piersi?

Powiększanie piersi to zabieg chirurgiczny polegający na zastosowaniu implantów piersi. Takie implanty są umieszczane w piersiach w celu zwiększenia rozmiaru i poprawy ich kształtu. Aktualnie tego typu zabiegi prowadzone są w wielu klinikach chirurgii plastycznej na terenie całego kraju, między innymi można skorzystać z nich w krakowskiej klinice https://www.raczkowska.pl/powiekszanie-piersi/.

Powiększanie piersi – kiedy jest stosowane?

Każda osoba, która planuje skorzystanie z zabiegu powiększania piersi, powinna pamiętać o poniższych kwestiach:

Stan zdrowia i dotychczasowa historia medyczna

Zabieg powiększania piersi jest poważnym zabiegiem wymagającym znieczulenia ogólnego i długotrwałej rekonwalescencji. Ma on również określone przeciwwskazania zdrowotne i nie może być wykonany u każdego. Przed zabiegiem należy przedstawić chirurgowi plastycznemu całą swoją historię medyczną. Obejmuje ona wszelkie schorzenia, alergie, stosowane leki i wcześniejsze operacje. Dodatkowo chirurg przeprowadzi i zaleci badania, aby ocenić ogólny stan zdrowia i ustalić, czy do wykonania procedury nie ma żadnych przeciwwskazań.

Rodzaje implantów piersi

Istnieją dwa główne rodzaje implantów piersi – solankowy (solny) i silikonowy. Implanty solne są wypełnione sterylną słoną wodą, natomiast implanty silikonowe są wypełnione żelem silikonowym. Każdy typ implantu piersi ma swoje zalety i wady, dlatego warto podjąć decyzję o konkretnym rodzaju razem z chirurgiem.

Rozmiar i kształt implantów

Wybór odpowiedniego rozmiaru i kształtu implantów jest ważny dla uzyskania pożądanych rezultatów. Chirurg weźmie pod uwagę takie czynniki, jak budowa ciała, rozmiar i kształt piersi, elastyczność skóry. Doradzi on wtedy, jaki wariant implantów będzie najlepiej nadawał się do wykonania zabiegu.

Miejsce wykonania zabiegu

Duże znaczenie ma to, gdzie zabieg zostanie wykonany. Warto zdecydować się na klinikę, której domeną jest powiekszanie piersi Kraków jest jednym z tych miast, do którego przyjeżdża wiele kobiet planujących takie operacje. W internecie można znaleźć dokładne informacje o dostępnych ofertach oraz o tym, jakie są opinie na temat konkretnych klinik chirurgii plastycznej oraz lekarzy wykonujących tego typu zabiegi.

Rekonwalescencja pooperacyjna

Po zabiegu powiększania piersi duże znaczenie ma przestrzeganie zasad określonych przez lekarza. Konieczne jest między innymi noszenie odpowiedniej bielizny uciskowej, a także unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego, gorąca.

Zagrożenia i powikłania pozabiegowe

Jak każda operacja, powiększanie piersi wiąże się z pewnym ryzykiem i potencjalnymi powikłaniami. Po zabiegu mogą pojawić się między innymi obrzęki, krwawienie, infekcje, widoczne blizny, pęknięcie lub wyciek implantu oraz zmiany w odczuwaniu tkanki piersiowej. Warto pamiętać o tym, że dla uniknięcia powikłań duże znaczenie ma także prawidłowa rekonwalescencja.