Kiedy warto zapisać się na mezoterapię igłową?

Zabieg polegający na mezoterapii igłowej jest jednym z popularnych zabiegów w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Wyjaśniamy, na czym on polega i kiedy jest polecany. Zobacz, czy sprawdzi się u Ciebie!

Co to jest mezoterapia?

Najlepiej rozpocząć od wyjaśnienia, czym dokładnie jest mezoterapia, ponieważ termin ten przez wiele osób nie jest znany.

Pojęcie mezoterapii odnosi się do rodzaju zabiegu, podczas którego wprowadza się substancje aktywne w głębsze warstwy skóry.

Zależnie od tego, z jakiego rodzaju mezoterapią mamy do czynienia, zabieg ten może odbywać się jako igłowy, mikroigłowy – z użyciem rollera albo bezigłowy, gdy na skórę oddziałuje się prądami.

Z powyższych zabiegów najczęściej wybierana jest mezoterapia igłowa, ponieważ ma ona najszersze zastosowanie i pozwala również na uzyskanie najlepszych efektów w przypadku różnych zmian skórnych.

Gdzie warto wykonać mezoterapię?

Gdy planowana jest mezoterapia igłowa Kraków jest miastem, w którym działa wiele gabinetów prowadzących kompleksowe usługi w tym właśnie zakresie.

Warto zdecydować się wtedy na skorzystanie z usług w gabinecie o dobrych opiniach, polecanym przez klientów, który oferuje również nowoczesne metody w ramach medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa – dla kogo jest przeznaczona?

Zabieg mezoterapii igłowej jest przeznaczony dla osób, które chcą pozbyć się różnych zmian skórnych, ale również zapobiegać ich tworzeniu się. Może mieć on zatem działanie profilaktyczne.

Mezoterapia igłowa nie ma przy tym przeciwwskazań wiekowych, dlatego też jest ona dostępna zarówno dla osób młodszych, jak i tych z dojrzałą skórą.

Również może warto wskazać, że procedura może być przeprowadzona w przypadku praktycznie każdego typu skóry, ponieważ można w jej ramach dobierać różne typy koktajli substancji aktywnych, zależnie od potrzeb.

Kiedy warto wykonać mezoterapię igłową?

Zabieg polegający na mezoterapii igłowej jest przede wszystkim polecany w przypadku poniższych zmian skórnych:

  • Widoczne zmarszczki na skórze,
  • Skóra mało jędrna i zwiotczała,
  • Niski poziom nawilżenia skóry,
  • Blizny różnego pochodzenia,
  • Przebarwienia posłoneczne i inne,
  • Przetłuszczanie się skóry i trądzik,
  • Cellulit – skórka pomarańczowa,
  • Nagromadzenie się tkanki tłuszczowej na podbródku, ciele,
  • Wypadające włosy.

Zależnie od tego, w jakim celu prowadzony jest zabieg mezoterapii igłowej, specjalista może dobrać wtedy właściwy rodzaj preparatów do jego przeprowadzenia. Mają one formę koktajli zawierających zróżnicowane substancje aktywne, na przykład jak witaminy i minerały, ekstrakty z roślin, kwas hialuronowy, ceramidy, peptydy.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

W trakcie zabiegu dochodzi do nakłuwani skóry za pomocą strzykawki z igłą lub też kaniuli zawierającej wybrany rodzaj koktajlu z substancjami aktywnymi.

Zabieg ten nie wymaga znieczulenia, ponieważ podawanie środków odbywa się z użyciem cienkich igieł.

Aby osiągnąć najlepsze efekty zabiegu mezoterapii igłowej, zaleca się skorzystanie z całej serii procedur zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez lekarza medycyny estetycznej.