Jakie alkohole serwuje się najczęściej na weselach?

Wesela są przyjęciami, podczas których zaserwować można różne rodzaje alkoholi. Jakie z nich najlepiej będą nadawały się na takie imprezy? Obecnie to nie tylko wódka!

Popularne alkohole na wesela – co warto wybrać?

Podczas większości wesel stosuje się alkohole. Pary mają wtedy często problem z doborem tych odpowiednich, które będą mogły zapewnić ich gościom dobrą zabawę. Jakie alkohole są obecnie najpopularniejsze na weselach? Rodzaje alkoholu podawane na weselach mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak regionalne tradycje, tematyka wesela, ale też osobiste preferencje pary. Niektóre z najczęstszych rodzajów alkoholu podawanego na weselach to:

  • Szampan – stanowi on popularny wybór do wzniesienia toastu za nowożeńców i podawany jest na początku imprezy, przy pierwszym tańcu.
  • Wódka – jest tradycyjnym trunkiem wykorzystywanym podczas wesel. Do wyboru jest wiele typów wódek, nie tylko te czyste, ale też smakowe, które obecnie cieszą się dużym powodzeniem wśród gości i pojawiają się na wielu imprezach.
  • Wino – podczas przyjęć weselnych powszechnie podaje się wina czerwone i białe.
  • Piwo – często podawane z beczki lub w butelkach. Jest on popularne podczas przyjęć weselnych latem.
  • Inne alkohole wysokoprocentowe – popularne są między innymi gin, rum, whisky, ale również na weselu mogą zagościć inne trunki, na przykład tequila.
  • Drinki – wiele par decyduje się na serwowanie podczas przyjęcia weselnego drinków. W tym cel i można również wynająć drinkbar z obsługą barmana.

Najlepiej zdecydować się na różne rodzaje alkoholi, a nie tylko na jeden, na przykład wódkę czystą. Wtedy goście będą mogli bez problemów znaleźć taki typ trunku, który będzie najbardziej im odpowiadać.

Gdzie kupować alkohole na wesele?

Alkohol na wesele warto kupić w takim miejscu, które zapewnia niskie ceny i szeroki wybór. Gdzie można go nabyć?

Lokalne sklepy

Warto sprawdzić lokalne sklepy,  tym markety i sklepy monopolowe pod kątem różnych trunków i cen. Często można kupić w nich wiele produktów w bardzo niskich cenach, zwłaszcza w okresie promocji, natomiast mogą pojawić się problemy, gdy potrzebujemy większej liczby butelek na przyjęcie.

Hurtownie alkoholu

Często wybierana jest hurtownia alkoholi, ponieważ to właśnie w takich miejscach czekają różnorodne alkohole w cenach hurtowych, co może być bardziej opłacalne w przypadku dużych imprez. Wiele hurtowni zapewnia też dodatkowe usługi, na przykład transport alkoholu do klientów.

Firmy świadczące usługi barmańskie

Wiele usług barmańskich obejmuje koszt alkoholu w pakiecie, więc może to być dobra opcja w przypadku, gdy na weselu ma pojawić się drinkbar, który będzie obsługiwany przez profesjonalnych barmanów.

Ile alkoholu potrzebne jest na wesele?

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile alkoholi trzeba kupić na wesele, aby nie okazało się, że będzie ich zbyt mało albo za dużo. Zwykle w przypadku wódek zaleca się, aby kupić jedną butelkę o pojemności 0,5 litra na jedną osobę dorosłą. Wobec tego w przypadku wesela, które przeznaczone jest dla 50 osób dorosłych, konieczne będzie kupno 50 butelek wódki o pojemności 0,5 litra każda. Gdy natomiast chce się uzupełnić również wesele o inne trunki, wówczas można proporcjonalnie zmniejszyć ilość wódki, ponieważ nie będzie potrzebnych aż tak dużo butelek tego wysokoprocentowego alkoholu. W wyborze odpowiedniej liczby butelek może pomóc wtedy hurtownia alkoholi albo można skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów, które podliczają liczbę rekomendowanych rodzajów i pojemności alkoholi dla konkretnej liczby gości.